Belediyenin parasıyla din ve oy istismarı

Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca her yıl Ramazan ayında kentin değişik noktalarına kurulan iftar çadırları bu yıl da Sur ve Bağlar İlçelerinde iki ayrı noktada kuruldu.

İHALE BELEDİYENİN AMA YARDIM ÇAĞRISI YAPIYORLAR

İhalesi Büyükşehir Belediyesince yapılan ve günlük 3’er bin kişiye yemek verilmesi planlanan biri Bağlar, diğeri Sur İlçesinde kurulan iftar çadırının tüm gider ve masrafları belediye tarafından karşılanırken, Siirt Vakfının sosyal medya hesapları üzerinden “İftar çadırımıza katkı sunmalarınızı bekliyoruz” diyerek yardım talebinde bulunmaları ise dikkat çekti.

Başkanlığını Karayolları eski 9. Bölge Müdürü Adnan Öktüren’in yaptığı Siirt Vakfı belediyenin iftar çadırını kendilerini kurmuş ve masraflarını da kendileri karşılıyormuş algısıyla sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Öktüren, “3 bin adet ile başladığımız yemek dağıtımına önümüzdeki günlerde artırıma gideceğiz” diyerek varlıklı hayırsever işadamlarından da kendilerine katkıda bulunmaları çağrısını yapması dikkat çekti.

HADİSLERDEN ALINTI YAPARAK DİN İSTİSMARCILIĞI YAPIYORLAR

Üstte hadislerden alıntı verilen alt kısmında ise, Öktüren’in yardım talebinde bulunduğu açıklamada, çadır belediyeye ait olduğu halde, “Şube başkanımız Adnan Öktüren’in himayesinde bu yıl 6’ıncısını gerçekleştirdiğimiz iftar çadırına her yıl daha fazla rağbet gösteriliyor. Bağlar semtinde Siirt Vakfı Diyarbakır Şubesi olarak açtığımız iftar çadırımızda bu akşam muhteşem bir arbani dinletisi eşliğinde 3500 kişiye yemek dağıtımı yapıldı ve iftar açıldı. Yine AK Parti Bağlar Belediye başkan adayı Bedirhan Akyol ve beraberindekiler de iftar çadırımızı ziyaret edenler arasındaydı. Yüce dinimiz paylaşmanın, yardımlaşmanın, açın, susuzun, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olmayı emreder” açıklamasıyla algı oluşturma çabası ve bu kapsamda maddi yardım talebinde bulunulması dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x