Putin: Gelecek yılın başında Türkiye’yi ziyaret edebilirim

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, düzenlediği basın toplantısında “Türkiye’ye gitmeye hazırdım ama Sayın Erdoğan’ın programı yoğundu. Belki gelecek yılın başında bu ziyareti gerçekleştirebilirim” açıklamasında bulundu.

Yıl sonu değerlendirmesi için düzenlediği basın toplantısında, AA muhabirinin Gazze’yle ilgili sorusunu yanıtlayan Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu konularda sürekli temas halinde olduklarını ve görüşlerinin örtüştüğünü söyledi. Sputnik’in aktardığına göre Putin, şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan, Gazze’deki durumun normale dönmesinde önemli bir lider rolü sergiliyor. O, kesinlikle bu trajediye en fazla ilgi gösteren ve durumun iyi yönde değişmesi için her şeyi yapan uluslararası toplum liderlerinden biri. Bu açıkça görülüyor. O, bu konuda çok aktif. Tanrı ona sağlık versin. Zira olanlar tam bir felaket. Ukrayna’daki çatışmalara ve Gazze’de yaşananlara baktığınızda, tüm dünya aradaki farkı görüyor. Gazze’de binlerce çocuk, kadın ölüyor. Ukrayna’da böyle bir şey yok.” (DIŞ HABERLER)

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x