İslami Cihad’dan İsrail’e: Cehennem sizi bekliyor

7Ekim’den bu yana Gazze’yi yerle bir eden ve binlerce masumu katleden İsrail, işi büyüterek cami, kilise ve hastane bombalamaya kadar götürdü. Hafta içinde Gazze’deki El Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlenen bombalı saldırıya tepkiler giderek artarken, Filistin ve uluslararası kamuoyu saldırıdan İsrail’i sorumlu tutmuştu.

Hastaneyi bombalamadığını iddia eden Tel Aviv ise, İslami Cihad’ın İsrail’i vurmak isterken yanlışlıkla hastaneyi vurduğunu öne sürmüştü. Ancak bu iddia hem dünya basını hem de İslami Cihad tarafından yalanlandı. Zaten İsrail de bu yalanı daha fazla sürdürmedi.

X’ten bir video yayınlayan İslami Cihad, Gazze’nin altındaki tünelleri çekti. İsrail ordusunun kara saldırına hazırlandığı bir dönemde kamuoyuyla paylaşılan videoda, “Cehennem sizi bekliyor.” ifadesi kullanıldı.

Videoda AK-103-2 tüfek, RPG-7 tanksavar, el bombasının yanı sıra diğer silahlar ve mühimmatlar dikkati çekti.

İslami Cihad’dan yapılan açıklamada, “Her zaman olduğu gibi Siyonist düşman yalanlar oluşturarak bu barbarca kıyımdaki sorumluluklarını üzerlerinden atmaya çalıştılar. Bu iddiaların yalan ve temelsiz olduğunu söylememiz gerek.” denildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x